Zwodniczy punkt to trzecia książka Browna, którą miałam okazję przeczytać. Pierwszą był Kod Leonarda da Vinci, który zrobił na mnie ogromne wrażenie. Kolejne książki: Inferno i Zwodniczy punkt, trafiły w moje ręce dzięki wymianie – bardzo polecam taką formę nabywania nowych książek 😉 Po dwóch powieściach z Robertem Langdonem w roli głównej, przyszedł czas na poznanie innych bohaterów stworzonych przez Dana Browna.

Nie będę wam streszczać fabuły, gdyż opis z tylnej okładki robi to bardzo dokładnie.

Brown po raz kolejny zapewnił nam solidną dawkę napięcia i emocji. Nienawidzę go za to i kocham jednocześnie. Momentami tak przeżywałam rozwój akcji, że musiałam odkładać książkę, aby ochłonąć i nie powyrywać niechcący kartek z nerwów. Zwodniczy punkt ogromnie wciąga, a powieść nie daje nam się nudzić nawet na chwilę. Historia rzekomego meteorytu i odkrycia dowodów na życie w kosmosie jest bardzo ciekawa, choć przyznam, że nie wszystko było dla mnie jasne. Brown bawi się czytelnikami, podsuwając im możliwe rozwiązania zagadki, jednak ostatecznie i tak okazało się, że źle typowałam, kto za wszystkim stoi. Bardzo lubię, gdy w kryminałach i thrillerach pisarze mnie zaskakują.

Jedyne zastrzeżenie, jakie mam do Zwodniczego punktu to zupełnie niepotrzebny wątek romantyczny. Przez całą powieść w ogóle nie widziałam chemii między głównymi bohaterami i Brown mógł spokojnie sobie odpuścić to love story. Nie pasuje ono do powieści i wydaje się być dodane na siłę. I to właściwie tyle, jeśli chodzi o minusy tej książki.

Polecam gorąco i sama muszę się zmotywować do nadrobienia zaległości w twórczości autora Zwodniczego punktu.

Werdykt: TO READ