Wpis, w którym w jakikolwiek sposób odniosłabym się do obecnej sytuacji w Polsce i na świecie miał nigdy nie powstać. Nie to, żeby to wszystko wypierała, ale staram się sama nie dokładać cegiełki do i tak zalanego internetu tym jednym tematem. A jednak się ugięłam.

Nie będę wam proponować 10 filmów czy seriali, które warto obejrzeć w tym czasie. Nie będę robić nawet takiego wpisu z książkami. Pomyślałam jednak, że to, co mogłoby się wam przydać, to zebrane w jednym miejscu strony, na których za darmo możecie skorzystać z ich zasobów. A że #zostańwdomu, to mowa będzie o dobrach elektronicznych. Pogrubione nazwy stron kryją w sobie też linki, za pomocą których bezpośrednio możecie przejść do danej usługi.

Darmowe ebooki i audiobooki

Empik daje aż 60 dni darmowego korzystania z usługi Empik Premium, w skład której wchodzi dostęp do wielu ebooków i audiobooków w aplikacji Empik GO oraz darmowa dostawa kurierem i do paczkomatów.

Legimi standardowo daje 14 dni na wypróbowanie ich usługi abonamentowej, w której dostępnych jest ponad 60 tysięcy ebooków i audiobooków. Zerknijcie też na kategorię Darmowe.

Darmowe ebooki i audiobooki znajdziecie na stronie Wolne lektury. Znajdują się na niej tytuły, które trafiły do domeny publicznej, jest więc mnóstwo klasyki polskiej i zagranicznej.

Jeśli czytacie lub chcecie zacząć czytać lub słuchać książek po angielsku, Scribd daje 30 dni na wypróbowanie ich usługi abonamentowej.

Darmowe ebooki

Jeśli jesteście fanami fantastyki, koniecznie zajrzyjcie na Fantazmaty. To darmowe antologie opowiadań polskich autorów. Znajdziecie tu i fantasy, i science fiction, ale także grozę i horror.

Darmowe audiobooki

Standardowe 14 dni na wypróbowanie swojej usługi abonamentowej dają Storytel i Audioteka. Możecie więc wypróbować najpierw jedną stronę, a po zakończeniu okresu próbnego zrezygnować i spróbować z drugą.

Nie za darmo, ale…

Wiele księgarni internetowych oferuje spore zniżki na ebooki i audiobooki, ale wspomnieć chciałabym tylko o jednej akcji. SQN działa pod hasłem #odrywka i codziennie oferuje jakiś ebook za złotówkę ze swojej oferty wydawniczej – codziennie inny.

Jeśli znacie jeszcze jakieś strony, usługi, które mogłabym tu dopisać, koniecznie dajcie znać. Będę wam bardzo wdzięczna!

Do przeczytania!