Wiem, że jest to blog z zamierzenia książkowy, jednak chciałabym go trochę urozmaicić i od czasu do czasu napisać recenzję filmu, na którym byłam 🙂 Pierwszą taką recenzją będzie parę słów odnośnie filmowej biografii Yves’a Saint Laurent.

Dużo ilość pozytywnych opinii i sama postać tytułowa filmu bardzo zachęcały mnie do obejrzenia ekranizacji życia YSL. Przyczynił się do tego również świetny wywiad z odtwórcą głównej roli w Elle. Gdy więc udało mi się wygospodarować  odrobinę wolnego czasu, ciesząc się, że film nadal jest w kinach, udałam się wczoraj do Feminy na seans 🙂

Film zrobił na mnie duże wrażenie! Świetna gra aktorska, świetna sceneria, fascynująca historia życia wielkiego projektanta, przepiękne stroje i modelki oraz miłość, która przetrwała mimo wielu przeszkód.

Czuję jednak pewien niesmak widząc plakat i widniejące na nim postaci. Patrząc na poster i czytając „Poruszająca historia wielkiej miłości” możemy dojść do wniosku, że chodzi o Victorie, modelkę i przyjaciółkę Yves’a. Dlaczego na plakacie nie pojawił się Pierre, mężczyzna życia Saint Laurenta? Poprawność polityczna? Smutne.

Film gorąco polecam!