Na nowy rok przygotowałam kilka nowych cyklów. Jednym z nich jest #wsieci – będę dzielić się z Wami różnymi artykułami, felietonami, ciekawostkami popkulturowymi, na które wpadłam przeglądając mniej i bardziej popularne strony i które zaciekawiły mnie na tyle, że chciałabym się nimi podzielić z innymi. Zapraszam na pierwszy wpis z tej serii. Do danej strony przejdziecie, klikając w złoty nagłówek.

♥ Pomysł na lampkę DIY dla bibliofilów – Strona „Nifty” na Facebooku jest pełna ciekawych pomysłów na DIY, znalazło się też coś dla bibliofilów! Stylowa lampka, która będzie świetną ozdobą każdej biblioteczki. Gdybym nie była beztalenciem manualnym, chętnie sama bym taką zrobiła!

♥ Samochód z podręczną biblioteczką? Czemu nie! Osobiście uwielbiam czytać w podróży i nie obraziłabym się, gdyby mój samochód miał miejsce przeznaczone specjalnie na książki. Tylko jest jeden problem – musiałabym zatrudnić szofera 😉

♥ 10 faktów o Danie Brownie – Jeden z najbardziej poczytnych autorów thrillerów na świecie. Na razie przeczytałam trzy książki tego pisarza: «Kod Leonarda da Vinci», «Inferno» i «Zwodniczy punkt», ale mam w planach nadrobić resztę. Z artykułu dowiecie się m.in. co robi Brown, gdy ma blokadę pisarką.

♥ BBC zrealizowało serial o siostrach Bronte! Uwielbiam epokę wiktoriańską i w swojej biblioteczce mam prawie wszystkie książki sióstr Bronte, dlatego jestem bardzo ciekawa serialu i na pewno go obejrzę. A skoro za produkcją stoi BBC, mogę spodziewać się tylko najlepszego!

♥ Super Extra Mega Hiper Culture& Talent Experience #52 czyli ciekawe wyzwanie zwierza popkulturalnego pod nieco dziwną nazwą 😉 . Ja chętnie wezmę w nim udział, a wy? Koniecznie sprawdźcie, o co chodzi.

♥ Młody bóg – Jakub Socha w dwutygodniku pisze na temat zeszłorocznej produkcji HBO, «Młodego papieża» – mojego odkrycia w kategorii „seriale”. Przy okazji, polecam Wam ten serial ogromnie! Jude Law jest niesamowity w roli Piusa XIII, a fabuła… jest tak pokręcona, że oglądanie każdego odcinka kończyłam ze zbieraniem szczęki z podłogi.

♥ Bestsellery Empiku 2016 – Jakie książki, płyty, filmy sprzedawały się w zeszłym roku najlepiej? Na razie możemy poznać kandydatów do nagród w różnych dziedzinach, m.in. literatura polska, zagraniczna, dla młodzieży, a także wydarzenie roku. Laureatów poznamy na gali 7 lutego, która będzie transmitowana na żywo na antenie TVN.

***

Dajcie znać, co myślicie o tym cyklu i czy któryś z artykułów Was zaciekawił 🙂