Grupa najbardziej niesubordynowanych outsiderów w galaktyce penetruje odległe zakątki kosmosu, próbując rozwikłać zagadkę pochodzenia jednego z jej członków – Petera Quilla aka Star Lord. Niegdysiejsi wrogowie staną się ich sprzymierzeńcami, a w nieustannie powiększającym się filmowym uniwersum Marvela zagoszczą nowe postacie znane z kart komiksu.

(multikino)

Uwielbiam filmy Marvela i po premierze jednego, z niecierpliwością wyczekuję już kolejnego. Do tej pory sądziłam, że moją ulubioną postacią jest Thor, ale zbliżająca się premiera nowych «Strażników Galaktyki» zmusiła mnie do odświeżenia sobie ich historii i ponownego obejrzenia części pierwszej. Zdecydowanie awansowali na pierwsze miejsce, ale czy drugi film będzie w stanie im dorównać? Już po trailerach wiedziałam, że to będzie kolejne świetne widowisko. Okazało się, że nawet nie wyobrażałam sobie, jak bardzo!

W trailerach duży nacisk kładziono na postać małego Groota. W pierwszej części dziwne drzewo umiejące powiedzieć tylko „I’m Groot” bawiło a niekiedy budziło politowanie, ale jeśli zmniejszymy je do małego badylka tańczącego do piosenek z walkmana Quilla, dostajemy wybuchową mieszkankę – baby Groot jest słodki, rozkoszny, zabawny, nawet kiedy próbuje być groźny nie mogłam przestać się uśmiechać na jego widok. Ogromnie cieszy mnie, że twórcy Strażników wykorzystali pełen potencjał ten postaci i co rusz cieszyli nim nasze oczy. Baby Groot to moim zdaniem najmocniejszy punkt tego drugiej części.

Mam problem z dłuższym skupieniem koncentracji. Zazwyczaj już po godzinie z niecierpliwością wyczekuję końca filmu, nawet jeśli jest on całkiem dobry (powiedzmy, że na 7 gwiazdek w filmwebowej skali). Rzadko kiedy zdarza się, żebym tak wciągnęła się w film, że nie wyczekuję zakończenia, a wręcz mi smutno z tego powodu. «Strażnicy Galaktyki vol. 2» kompletnie wciągnęli mnie w swoją historię. Przez cały film miałam szeroko otwarte oczy a buzia cieszyła mi się tak, że po filmie bolała mnie cała twarz. Dawno nie czułam aż takiej ekscytacji, nawet na «Doktorze Strange’u», w którym gra mój ukochany Cumberbatch.  Wg mnie nowi Strażnicy nie mają żadnych wad i nie mogę się doczekać, kiedy znów obejrzę ten film.

«Strażnicy Galaktyki vol. 2» to kwintesencja marvelowskich ekranizacji znanych komiksów. Ogromna dawna humoru, barwne postaci,  ciekawa historia,  akcja, ale też chwile na refleksję, a do tego szczypta wzruszenia i łez. Mój ukochany Thor został zepchnięty na trzecie miejsce podium, bo dwa pierwsze dumnie dzierżą Strażnicy Galaktyki. Jeśli macie okazję, koniecznie idźcie do kina. Dobra zabawa gwarantowana! Tylko pamiętajcie, żeby zostać do końca napisów. Tym razem filmowcy przygotowali aż 5 dodatkowych scen.