Ten rok jest tak dziwny, że szybki upływ czasu chyba bardziej mnie cieszy, niż przeraża. Nie mam pojęcia, kiedy ten lipiec minął, ale sierpień witam w otwartymi ramionami, bo to nie tylko miesiąc moich urodzin, ale także kilku ciekawych premier książkowych!

Pisząc ten wstęp jeszcze nie wiem, czy będzie ich dużo, ale na pewno już teraz mogę napisać, że są przynajmniej dwa tytuły, na które bardzo czekam. Ciekawi jakie? No to zapraszam na przegląd sierpniowych zapowiedzi wydawniczych.


BELETRYSTYKA


«Współlokatorzy» Beth O’Leary to jedna z najlepszych komedii romantycznych jakie czytałam, więc bardzo ucieszyła mnie informacja, że w sierpniu wychodzi kolejna książka tej autorki. Mowa o «Zamianie», w której mowa tym razem o dwóch głównych bohaterkach, Leenie i Eileen. Premiera 12 sierpnia.

Poprzednia powieść Ałbeny Grabowskiej «Matki i córki» bardzo mi się podobała i kiedy na stronie Wydawnictwa Marginesy zobaczyłam w zapowiedziach «Uczniowie Hipokratesa. Doktor Bogumił», chociaż raczej nie przepadam za medycyną w literaturze, ta książka mnie zaciekawiła. Tym bardziej, że mowa o drugiej połowie XIX wieku. Premiera 12 sierpnia.

Wydawnictwo Świat Książki szaleje i w tym roku wypuszcza już trzecią książkę Kristin Hannah. «Odległe brzegi» mają opowiadać o kryzysie w związku z wieloletnim stażem. Premiera 12 sierpnia.

Nie będę ukrywać, że w przypadku tytułu «Starsza pani znika» Ethel Liny White moją uwagę przykuła przepiękna okładka, ale kiedy przeczytałam opis, moje zainteresowanie tym tytułem jeszcze bardziej wzrosło. Brzmi jak kryminał w stylu Agathy Christie i ja to kupuję. Premiera 12 sierpnia.


LITERATURA MŁODZIEŻOWA


Ashley Poston kupiła mnie przeuroczą «Geekerellą», czyli retellingiem klasycznego Kopciuszka. Później przeczytałam «Księżniczkę i Fangirl», która też była świetna, a teraz pod Bibliofilowym patronatem wychodzi «Zaczytana i bestia» i co by tu rzec: musicie to przeczytać! Premiera 12 sierpnia.


NON-FICTION


Lubię czytać reportaże o sektach, dlatego właśnie «Pod sztandarem nieba» Jona Krakauera uważam za jeden z najlepszych reportaży ogółem, które do tej pory przeczytałam. W sierpniu Wydawnictwo Poznańskie wypuszcza «Co się stało w Jonestown? Sekta Jima Jonesa i największe zbiorowe samobójstwo» Jeffa Guinna, a że nic o tej sekcie nie czytałam, koniecznie muszę się z książką Guinna zapoznać. Premiera 12 sierpnia.

Jestem fanką serii amerykańskiej Wydawnictwa Czarne, więc widząc kolejny tytuł w zapowiedziach, nie mogę o nim tutaj nie wspomnieć. Tym razem szykuje się gratka na temat rdzennych mieszkańców Ameryki. Premiera «Witajcie w rezerwacie. Indianin w podróży przez ziemie amerykańskich plemion» Davida Treuera 12 sierpnia.

Jak widzicie, 12 sierpnia szykuje nam się prawdziwa kumulacja ciekawych sierpniowych premier. Dajcie znać, czy któryś z wymienionych przeze mnie tytułów zwrócił waszą uwagę.

Do przeczytania!