Po fantastycznej «Bad mommy» czas na kolejny pokręcony thriller Tarryn Fisher. W poprzedniej książce autorka pokazała niepokojącą część swojego umysłu, byłam więc ciekawa, czym tym razem mnie zaskoczy. Czy jej się to w ogóle udało? 

Senna, znana pisarka, w swoje 33 urodziny budzi się w obcym łóżku i w nie swojej piżamie. Kiedy opuszcza pokój, uświadamia sobie, że na dodatek jest w obcym domu i nie ma pojęcia, jak się w nim znalazła. W jednym z pokoi widzi znajomo wyglądającą rzecz, która zmusza ją do wrócenia myślami w przeszłość i przypomnienia sobie pewnych wydarzeń. Czy jej porwanie ma coś wspólnego z bardzo osobistą książką, którą ostatnio napisała? Senna nie ma złudzeń, że szybko odzyska wolność…

Chociaż przed «Ciemną stroną» przeczytałam dopiero jedną książkę Fisher, szybko zauważyłam, że pisarka ma dar do tworzenia mrocznych, pokręconych i nieco przerażających powieści. Nowa książka tylko to potwierdza. Po jej przeczytaniu nie da się nie zastanawiać, co siedzi w głowie pisarce i skąd czerpie inspiracje do tworzenia takich historii. W «Bad mommy» pojawił się motyw prześladowania, tutaj też go mamy, ale w nieco innej formie.

Historia Senny niesamowicie wciąga już od pierwszych stron. Tarryn Fisher umiejętnie buduje napięcie, przeskakując między teraźniejszością a przeszłością, dając czytelnikowi nadzieję, że zaraz wszystko się wyjaśni, zaraz bohaterowie wyjdą na wolność, zaraz Senna zrozumie, w kim naprawdę jest zakochana itd. «Ciemna strona» to bardzo dobry thriller psychologiczny. Nie tylko dlatego, że autorka ciągle mnie zaskakiwała, ale także dlatego, że prawie do samego końca nie wiedziałam, kto odpowiada za porwanie i czemu ta osoba to zrobiła.

Oczywiście musi się pojawić też wątek miłosny, ale tutaj jest on bardzo nietypowy. Rozwija się niezwykle powoli i właściwie przez większość książki nie wiadomo, czy w ogóle pojawi się jakiś podtekst na tym tle między głównymi bohaterami. Do tego ciężka przeszłość Senny, która ma ogromny wpływ na ten “związek”… Dla mnie to rewelacyjny pomysł na wątek, jak i na zbudowanie wokół niego całej powieści.

 

«Mud Vein» to kolejna powieść Tarryn Fisher, która niesamowicie mnie wciągnęła i lekko zryła umysł. Cieszę się bardzo, że mogłam objąć ją patronatem medialnym, bo to fantastyczna książka. Teraz pozostaje mi już tylko sięgnąć po «Margo», ostatnią powieść z tego mrocznego trio.

 

Werdykt: TO READ!!!

*za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu SQN

NA SKRÓTY

«Ciemna strona» Tarryn Fisher to kolejny świetny thriller psychologiczny, w którym autorka pokazuje niepokojącą część swojej wyobraźni. Książka wciąga już od pierwszy stron a historia Senny nie pozwala się od niej oderwać. Fantastyczna powieść, zdecydowanie polecam.

 


BOOK TOUR


Tym razem z okazji mojego patronatu mam dla Was coś, czego jeszcze na Bibliofilu nie było! Razem z wydawnictwem Sin Qua Non organizujemy book tour!

Na czym to polega? Dostajecie książkę, czytacie ją, recenzujecie i pokazujecie w mediach społecznościowych, a później przesyłacie do kolejnej osoby.

Szczegółowej zasady:

  1. Aby wziąć udział w zabawie musicie posiadać bloga i instagrama.
  2. Zgłaszając się, zobowiązujecie się do zamieszczenia recenzji na swoim blogu i zdjęcia książki na instagramie w ciągu dwóch tygodni od otrzymania książki.
  3. Dodając zdjęcie z «Mud Vein» na instagrama, otagujcie je #mudveinbooktour.
  4. Na przeczytanie książki macie 7 dni. Później wysyłacie ją do kolejnej osoby, koniecznie listem REJESTROWANYM! Nie chcemy przecież, aby książka została połknięta przez Pocztę Polską.
  5. Chciałabym też, abyście podpisali się na stronie tytułowej, tak na pamiątkę 🙂
  6. Będę wdzięczna za podesłanie mi na maila linku do waszej recenzji.

Jeśli chcecie wziąć udział w book tourze, zgłoście się w komentarzu pod tym wpisem podając:

  • link do bloga,
  • wasz nick na instagramie
  • adres mailowy, przez który będę mogła się z wami skontaktować.

Zgłoszenia zbieram do PIĄTKU. W weekend ustalę kolejność i odezwę się do was. Pozostaje mi już jedynie zaprosić was do zabawy 🙂