Księgarnie stacjonarne wciąż są popularniejsze niż te internetowe, ale powoli to się zmienia. Ja sama lubię czasem przejść się do empiku czy matrasa, aby zobaczyć co w trawie piszczy (tutaj bardzo silnie objawia się moja natura okładkowej sroczki), ale zakupy robię najchętniej przez internet. Czemu? Jeśli za tę samą kwotę w księgarni stacjonarnej kupię 5 książek, a w internetowej – 9, wybór jest prosty prawda? Dziś chciałabym Wam pokazać cztery miejsca, w których najchętniej robię zakupy.

BONITO.PL

Ceny większości książek w Bonito stale przecenione są co najmniej 25%, ale bardzo często przez kilka dni rabat sięga 35%. Do tego co jakiś czas wybierane jest jedno wydawnictwo, którego książki można kupić aż 40% taniej. Największym plusem tej księgarni jest to, iż ma wiele punktów odbioru, dzięki czemu możemy zaoszczędzić na przesyłce. Czas odbioru książek z punktu także jest dłuższy, niż np. na poczcie czy w kiosku ruchu, gdyż jest to aż 14 dni (choć podobno ostatnio coś się zmieniło). Możemy więc zamówić książkę korzystając z dobrej promocji i odebrać ją dopiero wtedy, gdy będziemy mieli pieniądze, żeby na nią zapłacić (tu pokazuje się moja mentalność studenta 😉 ) Jedyny minus, jaki odnotowuję, to niesympatyczna obsługa w punktach odbioru, ale być może tylko ja mam szczęście i na taką natrafiam.

AROS.PL

Aros należy do tej samej firmy, co Bonito, dlatego często te dwa sklepy wymieniają się promocjami. Kiedy na Bonito kończy się obniżka cen o 35%, zaraz zaczyna się na Arosie, a kiedy kończy na Arosie, po kilku dniach znów jest na Bonito. Aros nie ma swoich punktów odbioru i zamówienia dostarczane są jedynie wysyłkowo. Ceny wysyłek są jednak niewysokie, a książki dobrze zapakowane, choć raz czy dwa dostałam niestety lekko uszkodzony egzemplarz.

NIEPRZECZYTANE.PL

Ta księgarnia ma w sobie coś takiego, że bardzo lubię do niej wracać. Ceny ma podobne do Bonito i Arosa, a czasami nawet lepsze: niektóre promocje sięgają nawet -50% i więcej. Nieprzeczytane wyróżnia się fajnymi zakładkami, które dodaje gratis do zamówienia. Bardzo lubię też wygląd ich księgarni internetowej. Tutaj, jak w przypadku Arosa, też możliwa jest jedynie dostawa poprzez wysyłkę – księgarnia nie ma swoich punktów odbioru. Ceny dostawy są nieco wyższe, ale to kwestia groszowa, a cena książek zdecydowanie wyrównuje sprawę. Wysyłka jest ekspresowa i książki można odebrać najczęściej już następnego dnia po dokonaniu zakupu.

CZYTAM.PL

Zazdroszczę mieszkańcom Poznania, bo księgarnia Czytam tylko tam daje możliwość odbioru osobistego, a wiele książek z mojej listy właśnie u nich kosztuje najmniej. Przykładowo, ostatnio kupiłam tam «Detroit. Sekcja zwłok Ameryki» i «Sympatyka» (laureata Pulitzera 2016), a obie książki były przecenione ponad 40%. Jednakże ceny wysyłki są bardzo przyjemne, porównywalne do cen w Arosie i Nieprzeczytane. Czytam chyba trochę ściągnęło od Nieprzeczytane, bo również zaczęli dodawać zakładki do zamówień z zabawnymi hasłami, które spodobają się każdemu miłośnikowi książek.

Gorąco polecam Wam te cztery księgarnie. Wychodzi dużo taniej, niż kupowanie książek w księgarniach stacjonarnych, a odbiór paczki z naszym zamówieniem to wspaniałe uczucie, dużo lepsze niż wyjmowanie książki z reklamówki z zakupów dokonanych godzinę wcześniej 😉 Jeśli znacie inne tanie księgarnie internetowe, koniecznie podzielcie się nimi w komentarzu 🙂