Nowy miesiąc, nowe premiery książkowe. Myślałam, że w marcu znajdę ich dla siebie więcej, ale i tak jestem zadowolona z tego, co ma się pojawić i na co zdecydowanie czekam.

Pewnie mogłabym dodać jeszcze kilka książek, ale nie ma co przesadzać. W końcu doba wciąż ma zaledwie 24 godziny. Przed wami 9 marcowych premier, które mnie najbardziej interesują.


BELETRYSTYKA


Do tej pory miesiącem wydawania kolejnych powieści Erica-Emmanuela Schmitta był luty, ale marzec też może być. Tym bardziej, kiedy to naprawdę nowa książka, a nie wznowienie. Premiera «Rajów utraconych» 23 marca.

Uwielbiam młodzieżowe książki Sarah Crossan i bardzo się ucieszyłam na wieść, że zadebiutowała też jako autorka literatury pięknej. Premiera «Obsesji i innych form miłości» 23 marca.

Wydawnictwo Marginesy odświeża w tym roku klasykę i po «Anne z Zielonych Szczytów» czas na nowy przekład książek Ernesta Hemingwaya. Na pierwszy ogień idzie «Stary człowiek i morze». Premiera 9 marca.


NON-FICTION


Kolejna książka o moim ukochanym serialu? Poproszę! Wydawnictwo SQN znów sięga po Friendsów i wydaje «Pokolenie Przyjaciół. Zakulisowy obraz kultowego serialu» Saula Austerlitza. Premiera 23 marca.

Wydawnictwo Znak wznawia w marcu jedną z najbardziej znanych książek Jürgena Thorwalda «Stulecie chirurgów». Co prawda mam na półce dwie inne jego książki do nadrobienia, ale tej też jestem ciekawa. Premiera nowego wydania 23 marca.

Do tej pory raczej rzadko sięgałam po zbiorowe biografie różnych kobiet, ale książka «Niezwykle. 366 kobiet, które zmieniły bieg historii» Jo Bell, Tani Hershman Ailsy Hollad bardzo mnie ciekawi. Premiera 9 marca.


LITERATURA DZIECIĘCA I MŁODZIEŻOWA


Kocham książki o kosmosie, nieważne, czy dla dorosłych, czy dla dzieci. Zawsze dowiaduję się z nich czegoś ciekawego. Nie mogę więc pominąć nowości od Naszej Księgarni – «Księżyca» Andrei Valentego Umberto Guidoniego. Premiera 9 marca.

Nie przeczytałam jeszcze poprzedniej powieści dla młodszej młodzieży Sophie Anderson, a tu już wychodzi kolejna. I z pewnością nie mniej magiczna! Premiera «Zaczarowanego zamku» 23 marca.

Elif Shafak znałam do tej pory jedynie z twórczości dla dorosłych, a teraz czas na coś dla młodszych czytelników. Jestem ogromnie ciekawa «Dziewczynki, która nie lubiła swojego imienia». Premiera 9 marca.

Na jakie książki wy czekacie w marcu?

Do przeczytania!