Maj! Wreszcie wiosna, słońce i ciepełko. Wraca mi energia i więcej zapału, wy też tak macie?

Zanim ten miesiąc rozkręci się na dobre, zobaczmy, co ciekawego szykują wydawnictwa. Mogłoby się pojawić tutaj więcej tytułów, ale ostatecznie wybrałam te, które mam nadzieję, że uda mi się przeczytać.


BELETRYSTYKA


W serii butikowej Wydawnictwa Albatros pojawi się nowość, nie wznowienie jak ostatnimi czasy, «Cztery muzy» Sophie Haydock. To beletrystyczną historia muz malarza Egona Schielego. Premiera 18 maja.

Wznowienie za to pojawi się w Wydawnictwie Poznańskim. Mowa o «Czarnym mleku» Elif Shafak w przepięknym wydaniu, które mocno przykuwa wzrok. Premiera 4 maja.

«Niewidzialne biblioteki» to zbiór opowieści po świecie wyobrażonych książek i bibliotek takich autorów jak Lawrence Liang, Monica James czy Danish Sheikh. Jestem totalnie zaintrygowana! Premiera 25 maja.


NON-FICTION


Wydawnictwo Poznańskie kusi ostatnio kolejnymi ciekawymi tytułami w swojej serii reporterskiej. Na początku miesiąca pojawi się «Bez wstydu. Sekspraca w Polsce» Karoliny Rogalskiej. Premiera 4 maja.

Za to w serii reporterskiej Wydawnictwa Czarne wychodzi kolejny reportaż Ilony Wiśniewskiej dotyczący zimnej północy – «Migot. Z krańca Grenlandii». Premiera 25 maja.


LITERATURA DZIECIĘCA I MŁODZIEŻOWA


Właśnie się zorientowałam, że nie przeczytałam wszystkich książek z serii Jenny Han «Do wszystkich chłopców, których kochałam». Widziałam za to filmy i były całkiem przyjemne, więc myślę, że dam szansę kolejnej serii autorki. Pierwszy tom, «Tego lata stałam się piękna», pojawi się w księgarniach 18 maja.

Książka Linn Skåber «Młodość. Wyznania nastolatków» to raczej nie mój target, ale zobaczyłam okładkę z ilustracją Lisy Aisato i nie mogłam o tym tytule nie wspomnieć. To non-fiction oddające głos nastolatkom i ich problemom. Premiera 18 maja.

Po wspaniałym komiksie«Heartstopper» Alice Oseman czas na jej powieść. Wydawnictwo Jaguar na początek sięga po «Loveless» i mam wielką nadzieję, że znajdę czas na ten tytuł. Premiera 18 maja.

I to tyle. Osiem książek. Co wam wpadło w oko?

Do przeczytania!