No i się zaczyna. Po w miarę spokojnym, ale przyjemnie wprowadzającym w nowy rok wydawniczy styczniu, luty zdaje się być wstępem do premierowego szaleństwa.

W tym wpisie mogłoby się znaleźć o kilka tytułów więcej, ale żeby sama na siebie nie wywierać jakiejś presji, wybrałam tylko te książki, które mam w planach przeczytać/bardzo chciałabym to zrobić. I tak moja lutowa lista okroiła się do 9 tytułów. Zobaczcie jakich.


BELETRYSTYKA


Rok temu «Była sobie rzeka» okazała się najlepszą powieścią 2020 roku, dlatego niecierpliwie czekam na kolejną książkę Diane Setterfield. Wspaniale, że już w tym miesiącu Wydawnictwo Albatros wznowi «Trzynastą opowieść». Premiera 10 lutego.

Za to Wydawnictwo Znak Literanova szykuje wznowienie powieści Liane Moriarty «Sekret mojego męża». Do tej pory czytałam dwie inne książki Moriarty i miały coś w sobie, więc i po ten tytuł chętnie sięgnę. Premiera 10 lutego.

Skoro już przy wznowieniach jesteśmy. Na stronie Wydawnictwa Literackiego wypatrzyłam nowe wydanie «Sekretnego życia pszczół» Sue Monk Kidd. Nie wiem sama, czy bardziej podoba mi się to, czy jednak to starsze, ale wiem na pewno, że bardzo chcę tę książkę przeczytać. Premiera wznowienia 10 lutego.


NON-FICTION


Był Nowy Jork i Nowy Orlean, było San Francisco, czas na Chicago. 24 lutego Wydawnictwo Czarne w serii amerykańskiej wypuszcza reportaż Alexa Kotlowitza «Amerykańskie lato. Depesze z ulic Chicago» o chicagowskim lecie 2013 roku. To jest zdecydowanie coś, co chcę przeczytać.

Nie jestem jakąś wielką miłośniczką japońskiej popkultury, ale Pokemony oglądałam jak większość dzieciaków z pokolenia lat 90., Totoro uwielbiam, więc i książka «Czysty wymysł. Jak japońska popkultura podbiła świat» Matta Alty wpadła mi w oko. Premiera 24 lutego.

Kto z nas nie lubi historii o prawdziwych Kopciuszkach? «Amerykańska księżniczka. Prawdziwa historia Kopciuszka» Annejet van der Zijl o życiu Allene Tew bardzo mnie zaciekawiła. Premiera 10 lutego.

Nie wiem, czy zwróciłabym uwagę na «Ogrodowe przebudzenie. W trosce o Ziemię i nas samych» Mary Raynolds, ale podobno to przepięknie wydana książka, a takich zdecydowanie jestem fanką. Premiera 24 lutego.

Bardzo lubię bloga Katarzyny Czajki-Kominiarczuk – Zwierz popkulturalny – i zawsze po obejrzeniu jakiegoś nowego filmu czy serialu lecę zobaczyć, co Kasia o nim pisze, dlatego jej nowa książka to zdecydowanie coś, co chcę przeczytać. Zwłaszcza, że jest o serialach. «Seriale. Do następnego odcinka» swoją premierę mają 24 lutego.


LITERATURA DZIECIĘCA


Czy ja już pisałam, jak lubię powieści dla dzieci i młodszej młodzieży od Wydawnictwa Literackiego? W lutym szykuje się kolejna fantastyczna historia. Premiera «Willi, dziewczyny z lasu» Roberta Beatty 10 lutego.

Dziewięć bardzo apetycznych tytułów przed nami. A na jakie książki w lutym wy czekacie? Dajcie znać.

Do przeczytania!