Listopad, ostatni miesiąc, kiedy wydawnictwa mogą nas jeszcze czymś zaskoczyć. Później przychodzi już krótki urlop i byle do stycznia.

Tym razem wypatrzyłam zaledwie 6 interesujących mnie książek, za to dwie z nich to takie niespodzianki, które ogromnie mnie ucieszyły i jak pewnie już do mnie dotrą, rzucę wszystko, żeby zabrać się za ich lekturę. Zobaczcie, co na nas czeka w tym miesiącu.


BELETRYSTYKA


Ależ się cieszę z tego wznowienia! Zachwycona «Dżentelmenem w Moskwie» Amora Towlesa, zaraz po lekturze chciałam kupić jego poprzednią powieść, «Dobre wychowanie» właśnie. Nigdzie nie była jednak dostępna. Aż do teraz! Premiera nowego wydania 24 listopada.

Nie czytałam poprzedniej książki Macieja Marcisza, ale muszę przyznać, ze coraz bardziej mnie kusi. Tak jak i jego nowa powieść «Książka o przyjaźni», zwłaszcza, że pierwsze opinie są bardzo przychylne. Premiera 10 listopada.


KOMIKS


Pierwsza część komiksowej adaptacji książki «Sapiens» Yuvala Noaha Harariego była bardzo ciekawa i chętnie zapoznam się z częścią drugą – «Sapiens. Filary cywilizacji» Davida Vandermeulena i Daniela Casanave. Premiera 10 listopada.


LITERATURA DZIECIĘCA I MŁODZIEŻOWA


Lubię książki Wydawnictwa Dwie Siostry z serii W Muzeum i kolejny tytuł zapowiada się nie mniej ciekawie, niż poprzednie. Mowa o «Anatomicum. Muzeum Anatomii» Jennifer Z. Paxton. Premiera 10 listopada.

Nie spodziewałam się kolejnego tomu przygód Ruby Redford jeszcze w tym roku, więc Dwie Siostry zrobiły mi cudną niespodziankę, bo uwielbiam tę serię szpiegowską dla nastolatków. Premiera tomu trzeciego, «Ruby Redford. Nie wywołuj wilka z lasu» Lauren Child 10 listopada.

Niespodzianką jest też nowa powieść Sarah Crossan, autorki mojej ukochanej «Tippi i ja». Premiera «Toffi» 24 listopada.

I to by było tyle. Niewiele tych nowości, ale to super, bo w końcu nadchodzi czas, aby spojrzeć na te wszystkie książki, które gromadziliśmy na regałach przez cały rok, ale nie było czasu na lekturę. Dajcie znać, na jakie tytuły wy czekacie.

Do przeczytania!