Wakacje! Czas, kiedy można wziąć się za nadrabianie tych wszystkich książek, które tak chcieliśmy nadrobić, ale nie było kiedy.

Co prawda wydawnictwa wcale nie zwalniają tempa i w lipcu pojawi się trochę ciekawych nowości, więc to nadrabianie może być problematyczne, ale… kto by się przejmował! Wypatrzyłam 10 interesujących lipcowych premier, zobaczcie, o jakich tytułach mowa.


BELETRYSTYKA


Kolejna książka Erica-Emmanuela Schmitta w pięknym, nowym wydaniu. Wspaniale! «Marzycielka z Ostendy» dostała tak piękną okładkę, jak zasługuje na to jej treść. Premiera nowego wydania 13 lipca.

Kto przeczytał już wszystkie powieści Jane Austen i tęskni za podobnym klimatem? Wydaje mi się, że «Towarzyski poradnik dla panien bez posagu» Sophie Irwin może być książką w sam raz na głód podobnych historii. Premiera 13 lipca.

Bardzo lubię sagi rodzinne, a w «Soledad znaczy samotność» Carole Martinez jest jeszcze motyw czarów. Zapowiada się świetnie! Premiera 13 lipca.

„Mała kawiarnia w Tokio pozwala swoim gościom na podróż w czasie. Pod warunkiem, że wrócą, zanim wystygnie kawa.” Czy to nie brzmi jak coś co musicie przeczytać? Bo ja na pewno! «Zanim wystygnie kawa» Toshikazu Kawaguchiego brzmi jak kolejna świetna książka od Wydawnictwa Relacja. Premiera 13 lipca.

Książka «Autoboyography» duetu autorek piszących pod pseudonimem Christina Lauren mignęła mi kilka razy na Instagramie i nie będę ukrywać, że nie zwróciłam na nią uwagi przede wszystkim przez okładkę. Ale opis fabuły i motyw pisania książki również brzmią zachęcająco. Premiera 26 lipca.

Lato to dla mnie idealny czas na czytanie lekkich książek, zwłaszcza romansów. Nowość od Wydawnictwa Young – «Lepiej niż w filmach» Lynn Painter – zapowiada się jak lektura w sam raz na urlop. Premiera 27 lipca.

Podobnie idealną książką na lato wydaje się być «Marzenie panny Benson» Rachel Joyce w której 46-letnia Margery udaje się w pogoń za marzeniami. Premiera 13 lipca.


NON-FICTION


W serii amerykańskiej Wydawnictwa Czarne pojawi się kolejny interesujący tytuł – «Najgłębsze Południe. Opowieści z Natchez, Missisipi» Richard Granta. Myślałam, że to będzie reportaż o historii Południa, ale jednak nie, co jest może jeszcze ciekawsze. Premiera 13 lipca.

Jako że do tej pory zdarza mi się słuchać kilku ulubionych piosenek Ich Troje, od razu zwróciłam wagę na premierę biografii zespołu. Co prawda moje ulubione trio to to z Justyną Majkowską, ale jak się nie ma co się lubi… Premiera «Ich Troje. Biografia» Michała Wiśniewskiego, Jacka Łągwy i Anny Świątczak 26 lipca.

Myślenie o przyszłości jest nieco przerażające, to wciąż też science-fiction, ale myślę, że warto mieć otwartą głowę i zapoznawać się z różnymi przewidywaniami. Jak np. tymi George’a Friedmana w książce «Następne 100 lat». Premiera 26 lipca.

To tyle. Na jakie książki w lipcu wy czekacie?

Do przeczytania!