Zaczynamy drugą połowę roku, ale z racji tego, że przed nami miesiące wakacyjne, wydawnictwa raczej trochę zwolnią z nowościami. Czy jednak na pewno? Sprawdźmy.

Przy przygotowywaniu wpisu z zapowiedziami czerwcowymi przed oczami mignęło mi kilka lipcowych, więc siadając do tego wpisu myślałam, że pojawi się w nim więcej tytułów. Ostatecznie jednak znalazłam dla siebie zaledwie 5 książek i to w zupełnie różnych tematach. Są lekkie powieści, jest dobra literatura piękna, na pewno świetny reportaż i coś dla młodszych czytelników.

Zobaczcie, jakie lipcowe nowości zwróciły moją uwagę i jakie tytuły chętnie widziałabym w swojej biblioteczce.


BELETRYSTYKA


Nie czytałam nic pióra Kate Morton i pewnie również na «Milczący zamek» nie zwróciłabym uwagi, gdyby nie wydanie w pięknej serii butikowej Wydawnictwa Albatros. Ale ostatecznie romans z elementami powieści gotyckiej brzmi całkiem zachęcająco. Premiera 14 lipca.

Po świetnej powieści «10 minut i 38 sekund na tym dziwnym świecie», wypatruję kolejnych wznowień powieści Elif Shafak. W lipcu Wydawnictwo Poznańskie wypuszcza nowe wydanie «Czterdziestu zasad miłości», i jak się okazuje po opisie, to opowieść idealna dla blogerek i blogerów książkowych, bo główna bohaterka powieści jest recenzentką w agencji literackiej! Premiera wznowienia 14 lipca.

A co powiecie na powieść, w której bohaterka z dwoma kotami i walizką książek wprowadza się do kamienicy, w której nikogo nie zna? Pierwsze zdanie opisu, a w nim koty i książki zdecydowanie wystarczą mi, żeby zainteresować się «Wszystkimi barwami marzeń» Nataschy Lusenti. Premiera 14 lipca.


NON-FICTION


Lawrence Wright napisał jeden z najlepszych reportaży, jakie czytałam (o sekcie scjentologicznej), więc gdy tylko zobaczyłam w zapowiedziach Wydawnictwa Czarne tytuł «Szatan w naszym domu. Kulisy śledztwa w sprawie przemocy rytualnej» tego autora, oczy od razu zaświeciły mi się z ekscytacji. To na pewno będzie dobry reportaż. Premiera 14 lipca.


LITERATURA DZIECIĘCA I MŁODZIEŻOWA 


Louisa May Alcott znana jest z «Małych kobietek», ale Wydawnictwo MG właśnie wypuszcza kolejną jej powieść, którą koniecznie muszę przeczytać! Premiera nowego wydania «Ośmiorga kuzynów» 28 lipca.

Dajcie znać, na jakie książki wy czekacie, czy może przez wakacje planujecie nadrabiać premiery z poprzednich miesięcy.

Do przeczytania!