Lato, wakacje, czas urlopów. Czytanie na kocu rozłożonym na łące, na hamaku rozwieszonymi między drzewami. Nie wiem, jak wy, ale ja uwielbiam ten okres. To taki luźniejszy czas, kiedy łatwiej zapomnieć o stresach i się wyluzować.

Co zabrać ze sobą na urlop? Coś ze starszych tytułów, czy może przyjrzeć się nadchodzącym premierom? Zerknijmy, co na lipiec przygotowały dla nas wydawnictwa. U mnie niestety znów bieda, ale chyba mi się to podoba. W końcu człowiek nie jest w stanie przeczytać tych wszystkich książek, więc dobrze jest się nieco ograniczyć, nie uważacie 😉


BELETRYSTYKA

Wydawnictwo Znak Literanova przyzwyczaiło nas, że lipiec to miesiąc kolejnej powieści Jojo Moyes i nie inaczej jest teraz. Tym razem sięgnięto po nieco starszy tytuł, u nas do tej pory niewydany – «W samym sercu morza» – opowiadający o transporcie wojennych żon z Australii do ich nowej ojczyzny, Wielkiej Brytanii. Premiera książki 1 lipca.

Rok temu głośno było o «Siedmiu mężach Evelyn Hugo», a teraz Czwarta Strona wraca z kolejną powieścią Taylor Jenkins Reid«Daisy Jones & The Six». Podobno jest jeszcze lepsza niż historia Evelyn, więc jestem jej ogromnie ciekawa! Premiera 15 lipca

NON-FICTION


W lipcu doczekamy się kolejnego reportażu z mojej ukochanej serii amerykańskiej Wydawnictwa Czarne, do tego poświęconego kolejnemu miastu, tym razem San Francisco. Muszę go przeczytać! Premiera «San Francisco. Dziki brzeg wolności» Magdy Działoszyńskiej-Kossow 29 lipca.

Wyobrażacie sobie swoje obecne życie bez internetu? Bez nowych technologii? Ja nie, dlatego bardzo ciekawi mnie książka Marka Boyle’a «Offline», w której autor opisuje swoje życie rządzone rytmami pór roku. Premiera 15 lipca.


KOMIKS

Wydawnictwo Marginesy nie zawodzi i na lipiec przygotowało kolejny interesujący komiks. «Klub detektywów» Jeana Harambata opowiada o klubie, który w latach 30. XIX wieku zrzeszał w Anglii najlepszych autorów powieści kryminalnych. Czy to nie brzmi świetnie? Premiera 8 lipca.


LITERATURA DZIECIĘCA

Pokochałam Tove Jansson za Muminki, które poznałam w tym roku i z wielką przyjemnością zapoznałabym się z innymi książkami spod jej pióra. Bohaterka «Niebezpiecznej podróży», Zuzanna, wyrusza w podróż, w której spotyka… postaci z książek o Muminkach! Ach, muszę to przeczytać! Premiera 15 lipca.

Sam środek lipca będzie obfitował w wiele świetnych książek, bo 15 lipca premierę ma również kolejna powieść Kiran Millwood Hargrave«Wyspa na końcu świata», o której pisałam wam już na blogu. To wspaniała historia, przeczytacie o niej więcej TU.

Zaledwie 7 książek przykuło moją uwagę, chociaż na siłę mogłabym tu wcisnąć jeszcze kilka tytułów. Dajcie znać, czy wypatrzyliście coś dla siebie.

Do przeczytania!