Kolejny miesiąc zaskoczył mnie tym, że się skończył. Ale na szczęście zorientowałam się w ostatnim momencie, więc zdążyłam przygotować zapowiedzi w sam raz na początek kwietnia. Zainteresowani?

Po okładkach mogłabym wybrać dużo więcej książek, ale postanowiłam nie szaleć i trzymać się tego, co naprawdę wpadło mi w oko. Jest zatem 7 tytułów, zerknijcie jakich.


BELETRYSTYKA


Seria butikowa Wydawnictwa Albatros rozrasta się o kolejne interesujące tytuły. W kwietniu wychodzi trzecia już książka Daphne du Maurier «Oberża na pustkowiu». Premiera 13 kwietnia.

W zeszłym roku poznałam pióro Wojciecha Dutki i choć mogłam się przyczepić do kilku rzeczy, autor zaintrygował mnie na tyle, że od razu zwróciłam uwagę na jego nową książkę. Opis zapowiada bardzo ciekawą powieść z Gliwicami jako jednym z bohaterów. Premiera «Snu o Glajwic» 28 kwietnia.

Z twórczości Rafała Kosika znam tylko kilka tomów «Felixa, Neta i Niki», serii głównie dla młodzieży. Jego nowa książka to chyba coś dla starszych czytelników. Science fiction o Marsie po terraformacji? Brzmi ciekawie! Premiera «Marsa» 8 kwietnia.


NON-FICTION


 

Wydawnictwo Poznańskie już raz zabrało mnie na Wyspy Owcze za sprawą swojej serii podróżniczej, a teraz wybierzemy się na nie przy okazji nowego reportażu. Premiera «Kanska. Miłość na Wyspach Owczych» Urszuli Chylaszek 13 kwietnia.

Czytałam kilka książek Colette, ale nic nie wiem o życiu tej pisarki i bardzo chętnie się dowiem. Premiera biografii «Colette» Claude Francis i Fernande Gontier 13 kwietnia.


LITERATURA DZIECIĘCA I MŁODZIEŻOWA


Książki o nauce dla dzieciaków? Uwielbiam! Sama wiele się z nich dowiaduję, więc z przyjemnością zerknę na «Jak zdobyć Nagrodę Nobla, czyli opowieści dla młodych geniuszy» Barry’ego Marshalla i Lorny Hendry. Premiera 13 kwietnia.

Rzadko czytam książki dla dzieci, w których bohaterami są zwierzęta, ale dałam się skusić na lekturę «Bambusowego królestwa: Ocaleni z potopu» Erin Hunter i podobała mi się ta przygoda na tyle, że książkę objęłam patronatem. To pierwszy tom serii dla starszych dzieci, w której bohaterami są pandy. Premiera 7 kwietnia.

Skromnie, ale ciekawie. Będzie co czytać 🙂 A na jakie książki wy czekacie?

Do przeczytania!