Bullet journal, czyli planer, który od początku do końca wykonujemy sami (no, może z pominięciem zeszytu), zdobywa coraz większą popularność. Wiele osób chciałoby stworzyć taki kreatywny kalendarz, ale nie wie, od czego zacząć. I właśnie tym wpisem przychodzę wam z pomocą. Przedstawię trzy książki, które pomogą wam rozplanować notatnik i zainspirują was do własnych pomysłów.


„Twój rok z bullet bookiem. Jak dzień po dniu kreatywnie zorganizować sobie życie”

Zennor Compton


W książce Comptona znajdziecie mnóstwo przykładów na to, jak zapełnić puste strony w waszym BuJo. Od czego zacząć, jak rozplanować kalendarz roczny, miesięczny i dniowy, jakie listy dodawać, wyzwania itd.. Są rozdziały poświęcone organizacji życia, pracy, umysłu, rozrywek. Znajdziecie w nim pomysły na grafiki i ozdabianie waszego planera. Oprócz gotowych pomysłów, jest tutaj też sporo treści, która może was zainspirować.


„Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana”

David Sinden


Jeśli chcecie zacząć prowadzić BuJo, ale czujecie, że wasz talent artystyczny i kreatywność nieco was zawodzą, sięgnijcie po Bullet Book. To bullet journal od razu gotowy na wasze notatki. Znajdziecie w nim kalendarze gotowe do wypełnienia, różnego rodzaju listy, wyzwania itp. Bullet book może posłużyć też za inspirację do prowadzenia planera w oddzielnym zeszycie.


„Kaligrafia”

Grzegorz Barasiński


Ostatni super pomocnik do rozpoczęcia swojej przygody z bullet journal to zeszyt ćwiczeń, który nauczy was pięknej kaligrafii. Znajdziecie w nim mnóstwo ćwiczeń, poczynając od szlaczków esów floresów, kwiatów, poprzez różnego rodzaju kroje pisma: uncjałę, minuskułę karolińską, teksturę itd. W końcu BuJo to nie tylko kalendarz i listy zadań, ale także zabawa pismem i kreatywnymi rysunkami.

A jeśli książki wam nie wystarczą, sięgnijcie do niezastąpionej skarbnicy inspiracji – pinteresta. Znajdziecie tam mnóstwo świetnych pomysłów, jak kreatywnie wypełnić planer. To co? Do dzieła!

 

*za egzemplarze wszystkich trzech tytułów dziękuję wydawnictwu Insignis i wydawnictwu Znak Emotikon