Hopeless to trzecia książka Colleen Hoover, którą miałam okazję przeczytać. Jeszcze do niedawna unikałam takich romansideł, uważając je za płytkie i nie warte czasu, który mogłabym poświęcić na znacznie wartościowszą lekturę. Teraz zupełnie zmieniłam swoje podejście. Książki Hoover, ale również inne z gatunków young/new adult, okazują się świetną rozrywką i odskocznią od ciężkich, wymagających zaangażowania intelektualnego, klasyków. A z każdą kolejną powieścią coraz bardziej zakochuję się w piórze Hoover.

Sky przez siedemnaście lat swojego życia była praktycznie odseparowana od rówieśników i świata zewnętrznego. Zamiast chodzić do szkoły, uczyła się w domu, a jej jedyną przyjaciółką była Six mieszkająca dom obok. Na dodatek Karen, kobieta, która adoptowała Sky, nie uznaje nowych technologii – w ich domu nie znajdziecie telewizora, komputera, telefonu, internetu. Mimo to dziewczyna jest szczęśliwa – brak tych wszystkich urządzeń zastępuje masowo pochłanianymi książkami i wieczornymi seansami filmowymi z lodami u Six. Sky postanawia jednak ostatni rok przed studiami spędzić w szkole, to z kolei doprowadza do przypadkowego spotkania z przystojnym Holderem. Między obojgiem od razu zaczyna iskrzyć – Sky, do tej pory obojętna na “urok” chłopaków, momentalnie czuje motylki w brzuchu. Ich relacja nie jest jednak łatwa. Kiedy jednak prawda o życiu Sky wychodzi na jaw, to właśnie Holder staje się dla niej podporą i wsparciem.

Większość fanek Hoover, jako ulubioną książkę tej autorki wymienia właśnie Hopeless. Ja jako pierwsze przeczytałam Maybe someday i to zdecydowanie moja ulubiona powieść, ale muszę przyznać, że Hopeless również mnie oczarowało. Czytając pewne fragmenty miałam nawet ciarki i łzy w oczach. Maybe someday i Uglylove były poświęcone wątkom miłosnym i problemom, z powodu których bohaterowie nie mogą być razem. W Hopeless Hoover stworzyła piękną historię, która pokazuje, jak ważne jest wsparcie ukochanej osoby i jak bardzo może ona pomóc w uporaniu się z demonami przeszłości. W pewnym momencie to nie związek Holdera i Sky jest najważniejszy, ale przeszłość dziewczyny i próba poradzenia sobie z poznaniem przez nią prawdy.

Hopeless to trzecia książka Hoover w mojej biblioteczce, ale nie ostatnia. Teraz w planach mam Never neverPułapkę uczuć, a za jakiś czas wrócę do historii Sky i Holdera, ale z perspektywy chłopaka, czyli do Losing hope. A jeśli wy do tej pory nie czytaliście nic autorstwa Colleen Hoover, koniecznie to nadróbcie!

 

Werdykt: TO READ!!!