Czy wiecie, że ostatni dzień sierpnia to małe święto całej blogosfery? Przypada na niego Dzień Blogów, ale myślę, że i my, jako twórcy, możemy się podpiąć pod imprezę. Jak będziecie świętować? Ja postanowiłam pobuszować trochę po blogosferze i poszukać blogowych skarbów.

A wszystko za sprawą Mileny z bloga Najlepsza pora. Milena zaprosiła mnie do akcji „Odkrywamy blogosferę”, którą organizuje razem z Nikoliną, autorką Fitkola. Na czym ona polega? Boom na blogi trwa już od kilku dobrych lat, a każdego dnia powstają kolejne, co sprawia, że wiele świetnych stron gubi się w tym gąszczu. Z okazji dzisiejszego święta i z myślą o akcji, dzień wcześniej pobuszowałam trochę po internecie i chciałabym pokazać Wam trzy blogi, które odkryłam, tzn. wcześniej ich nie obserwowałam. Jesteście ciekawi, na jakie strony trafiłam?

WILD ROCKS

Olę obserwuję od jakiegoś czasu na instagramie i zachwycają mnie jej roślinne zdjęcia i piękne krajobrazy. Bardzo Wam polecam jej profil, zwłaszcza jeśli jesteście fanami motywów przyrodniczych. Na jej bloga trafiłam jednak dopiero teraz, za sprawą akcji. I przepadłam. Piękne plakaty do wydruku, tapety na komputer, do tego kilka ciekawych artykułów na temat prowadzenia konta na instagramie. Sprawdźcie sami!

MADAME MALONKA

Kucharka ze mnie żadna, ale jak już najdzie mnie wena na jakiś ciekawszy obiad czy deser, przepisów szukam właściwie tylko w internecie. Najczęściej mój wybór pada na sprawdzoną już stronę Kwestia smaku (bardzo bardzo polecam), ale może czas na małe zmiany? Trafiłam na bloga Madame Malonka i kilka bardzo apetycznie brzmiących przepisów: np. na spaghetti z kurkami w sosie śmietanowym czy racuchy z ananasem. Na blogu znajdziecie też lifestylowe wpisy, np. „5 rzeczy, które warto sprawdzić przed wyjazdem na urlop”.

DZIEWCZYNA Z OBRAZKA

W przypadku tego bloga trochę oszukuję, bo znalazłam go już jakiś czas temu, ale chciałabym się nim z Wami podzielić. Magda pisze o życiu, o rodzicielstwie, o swoich problemach i sukcesach, ale to, co najbardziej mnie interesuje, to dział Skoro serce słyszy. Autorka bloga jest słabosłysząca i czasem opisuje problemy, z jakimi spotyka się w życiu i swoje rozterki związane z tym tematem. Jako że sama jestem głucha, ta tematyka jest mi wyjątkowo bliska. Koniecznie zajrzyjcie do Magdy, być może rozjaśni Wam się kilka spraw ze świata osób niesłyszących 🙂

***

I jak? Czy któryś z odkrytych przeze mnie blogów wyjątkowo przypadł Wam do gustu? A może sami ruszyliście na łowy i odkryliście jakieś ciekawe miejsca? Jeśli tak, podzielcie się linkiem w komentarzu 🙂