Nawet nie wiem, kiedy ten maj minął, a tu już zaskakuje mnie czerwiec. Świat powoli wraca do normalności, wydawnictwa chyba też. A ja? Czy nadal coraz mniej książek przykuwa moją uwagę? Zaraz się przekonacie.

Nie będę was długo trzymać w niepewności. Wygląda na to, że czasy, kiedy potrafiłam znaleźć 20 interesujących mnie książek odeszły już w niepamięć i raczej nieprędko wrócą. Tym razem znalazłam zaledwie 7 tytułów, z którymi chętnie bym się zapoznała. Krótka rozpiska poniżej.


LITERATURA PIĘKNA | BELETRYSTYKA


Po «Małych kobietkach» i «Dobrych żonach», czas na kolejny tom historii sióstr March. To chyba najbardziej wyczekiwana przeze mnie książka tego miesiąca. Premiera «Małych mężczyzn» Louisy May Alcott 17 czerwca.

Na tę książkę musieliśmy poczekać od marca, ale wreszcie pojawi się w księgarniach. Mowa o nowej powieści Liane Moriarty «Miłość i inne obsesje», o której możecie przeczytać już na blogu TU. Premiera 3 czerwca.

Nie zdążyłam jeszcze przeczytać wcześniejszej powieści Kristin Hannah, a w czerwcu wychodzi kolejna. Ale nie mam nic przeciwko. Premiera «Prawdziwych kolorów» 3 czerwca.

Wydawnictwo Pauza kusi mnie kolejnymi swoimi książkami, nie inaczej jest z ich czerwcową nowością. «Dorośli» Marie Aubert ma mniej niż 150 stron, a opis brzmi bardzo intrygująco. Jaka historia znajduje się na jej kartach? Premiera 10 czerwca.


LITERATURA MŁODZIEŻOWA


Na samym początku czerwca wychodzi ostatni tom świetnej młodzieżowej serii w słowiańskich klimatach. Trzeba było czekać na niego rok, miejmy nadzieję, że było warto! Premiera «Żniwiarz. Czarny świt» Pauliny Hendel 3 czerwca.


LITERATURA POPULARNONAUKOWA


Książki o kosmosie przyjmę zawsze i w każdej ilości, więc mój wzrok od razu przykuło «Nieuporządkowane życie planet» Paula Murdina. Premiera 17 czerwca


KOMIKS


Wydawnictwo Marginesy zdecydowanie nie zawodzi. W czerwcu wypuszczają kolejny komiks, po który warto sięgnąć – «Słuchajcie dziewczyny» Katji Klengel. Mam już jego lekturę za sobą i żałuję, że nie mogłam go przeczytać mając 15 lat. Premiera 3 czerwca.

Znaleźliście coś wśród tych tytułów dla siebie? Dajcie znać, na jakie książki w czerwcu wy czekacie.

Do przeczytania!