Category : Literatura młodzieżowa

„Układ” – Elle Kennedy

Jako nastolatka uwielbiałam amerykańskie filmy z akcją rozgrywającą się w szkole. Sportowcy, cheerleaderki, kujony i te sprawy. I mimo że mój wiek już nie ten, wciąż lubię te klimaty. Byłam więc niemalże pewna, że Układ mi się spodoba. Ale nie sądziłam, że aż tak!

Read More

0 Views

„Purgatorium. Wyspa tajemnic” – Eva Pohler

Purgatorium trafiło do mnie w ramach book tour’u organizowanego przez Miłkę z Maw reads. Zaintrygował mnie opis książki, zapowiadający nieco ciężką, ale oryginalną historię. Jak Pohler poradziła sobie z tematem?

Read More

0 Views

„Hopeless” – Colleen Hoover

Hopeless to trzecia książka Colleen Hoover, którą miałam okazję przeczytać. Jeszcze do niedawna unikałam takich romansideł, uważając je za płytkie i nie warte czasu, który mogłabym poświęcić na znacznie wartościowszą lekturę. Teraz zupełnie zmieniłam swoje podejście. Książki Hoover, ale również…

Read More

0 Views

„Promyczek” – Kim Holden

Pewnie nie zwróciłabym na tę książkę uwagi, gdyby nie masa zachwytów na bookstragramie i ciekawa okładka, która co rusz przyciągała moją uwagę. Jestem strasznie łasa na piękne okładki! Hasło: “Dla fanów Johna Greena, Colleen Hoover i Rainbow Rowell – lektura…

Read More

0 Views

„Ponad wszystko” – Nicola Yoon

Ponad wszystko trafiło do mojej biblioteczki za sprawą wymiany książkowej organizowanej przez Lubimy czytać na Warszawskich Targach Książki. Nie pamiętam nawet, czy przeczytałam jej opis zanim zdecydowałam się ją przygarnąć – okładka oczarowała mnie totalnie. Okazało się, że jest to…

Read More

0 Views

„Ugly love” – Colleen Hoover

Po przeczytaniu wspaniałego Maybe someday Colleen Hoover wiedziałam, że będę chciała poznać kolejne historie pióra tej pisarki. Padło na Ugly love, najnowszą powieść Hoover. Maybe someday postawiło wysoko poprzeczkę i nie spodziewałam się raczej, że Ugly love jej dorówna, ale…

Read More

0 Views

PRZEDPREMIEROWO: „To skomplikowane. Julie” – Jessica Park

“Matt jest wysoki, ciemne blond włosy opadają mu na oczy. Nosi koszulkę z napisem: “Nietzsche to mój ziom”. Julie bardzo go lubi. Jest jeszcze Finn. Nigdy go nie spotkała… Ale to za nim szaleje. Skomplikowane? Dziwne? Nie da się ukryć!…

Read More

0 Views

„Eleonora i Park” – Rainbow Rowell

“Dwoje outsiderów, jednak niezwykła miłość. Eleonora… Nie sposób jej nie zauważyć: rude włosy, dziwne ciuchy. Czyta mu przez ramię. Uważa Romea i Julię za bogate dzieciaki, które dostawały wszystko, co chciały. Najbardziej nie lubi weekendów, bo spędza je bez niego….

Read More

0 Views