in Books

„Błąd”” – Elle Kennedy

at
blad-elle-kennedy

dsc_3533

…On lubi zdobywać nie tylko bramki…

John Logan może mieć każdą dziewczynę. Dla gwiazdy hokejowej ligi uniwersyteckiej życie to nieustająca zabawa i szybkie numerki, ale za zabójczym uśmiechem i luzackim wdziękiem kryje się przybierający na sile strach przed nieuchronną przyszłością bez perspektyw, która czeka go po ukończeniu studiów. Spotkanie z seksowną Grace Ivers, studentką pierwszego roku, jest odskocznią, której właśnie tak bardzo potrzebuje… Jednak gdy po bezmyślnym błędzie ona znika mu z horyzontu, Logan postanawia udowodnić, że zasługuje na drugą szansę.

…Ale dla niej będzie musiał wejść na wyższy poziom gry…

Grace Ivers po kiepskim pierwszym roku studiów wraca na uczelnię w Briar starsza, mądrzejsza, a do tego wybiła sobie z głowy aroganckiego hokeistę, któremu niemal oddała dziewictwo. Nie jest już tą naiwną i prostolinijną dziewczyną, która dawała się wodzić za nos, gdy spotkali się po raz pierwszy. Jeśli John Logan myśli, że ona znów będzie na każde jego skinienie jak wszystkie znane mu fanki hokeja, to jest w błędzie. Chce ją odzyskać? Musi się więc mocno postarać. W tej rozgrywce to Grace dyktuje warunki… I ma zamiar dać Loganowi porządny wysiłek.”

Błąd to druga powieść z serii Off-Campus o grupie hokeistów i ich miłosnych podbojach. Pierwszym tomem byłam oczarowana – Układ to moja druga ulubiona powieść new adult. Długo jednak wahałam się przed sięgnięciem po Błąd. Czytałam skrajnie różne opinie – od zachwytów po totalne zjechanie książki i autorki. Jak będzie w moim przypadku?

Logan i Garret (główny bohater Układu) są najlepszymi przyjaciółmi, jednak odkąd ten drugi spotyka się z Hannah, John stara się unikać obydwoje, jak tylko może. Jest przekonany, że zakochał się w dziewczynie swojego kumpla, nie chce jednak niszczyć ani ich przyjaźni, ani związku przyjaciela. Przypadkowo trafia pod drzwi akademika Grace, co rozpoczyna ich namiętną znajomość. Logan jest jednak przekonany, że wykorzystuje dziewczynę, aby zapomnieć o Hannah i postanawia z nią zerwać. Kiedy jednak zdaje sobie sprawę z błędu, który popełnił, wie, że zrobi wszystko, aby Grace mu wybaczyła. Ta jednak wcale nie zamierza ułatwić mu zadania…

Początek powieści nie był najlepszy. Kennedy przedstawiła typowy obraz amerykańskiej uniwersyteckiej gwiazdy sportowej – imprezy, alkohol i szybki seks w toalecie domu bractwa – nie szczędząc opisów niecnych igraszek. Błąd jeszcze mocniej niż Układ poszedł w kierunku powieści erotycznej, co zdecydowanie odnotowuję na minus. Z czasem jednak jest lepiej, zwłaszcza, kiedy Logan wszystko knoci, kończą się opisy łóżkowych zabaw i czas na walkę o odzyskanie “tej jedynej”.

Druga powieść z serii Off-Campus idzie utartym szlakiem – te same motywy, przeszkody na drodze, podobne zachowanie głównych bohaterów. Główny motyw? Związek z przeszkodami gwiazdy szkolnej drużyny sportowej i skromnej dziewczyny-kujonki, którą nikt się nie interesuje.Grace na początku bardzo mocno mnie irytowała – niby inteligentna i nieśmiała dziewczyna, ale ostatecznie okazała się strasznie łatwa… Postać Logana już łatwiej mi zrozumieć i od razu go polubiłam. Mimo wszystko całkiem dobrze bawiłam się przy tej książce i czytało mi się ją błyskawicznie. Pozycja idealna na odstresowanie i odmóżdżenie. Na plus muszę stwierdzić, że Błąd jest dużo zabawniejszy, niż Układ, jednak moją ulubioną parą wciąż pozostają Garret i Hannah.

Podsumowując: książka niewymagająca, idealna na odmóżdżenie. Jeśli czytaliście Układ i wam się podobał, być może Błąd też trafi w wasz gust. Ja na pewno sięgnę po kolejne tomy tej serii.

Werdykt: TO READ

Share:

Marth

Marth. Studentka bibliotekoznawstwa ze ścieżką edytorską, zakochana w książkach po uszy. Na dodatek kociara. Ten blog to miejsce, w którym może dzielić się swoją pasją.

  • to trzeba sięgnąć, bo „układ” podobał mi się szalenie i chętnie będę wracała do tej historii. 😉 zaś „błąd” jeszcze nie wpadł w moje łapki, ale liczę, że niedługo się to zmieni. 😉
    pozdrawiam serdecznie.