Filmy Tima Burtona zaczęłam nadrabiać po obejrzeniu (w domu, na małym laptopie) fantastycznej Alicji w Krainie Czarów z Mią Wasikowską, Johnnym Deppem, Heleną Bonham Carter i Anną Hathaway. Kiedy więc dowiedziałam się, że do kin ma trafić kolejny film – Alicja po drugiej stronie lustra, nie mogłam przegapić okazji obejrzenia go na dużym ekranie. Zapowiadało się równie kolorowo, jak w części pierwszej 🙂

Alicja jest już dorosłą kobietą, na dodatek kapitanem statku. Nie uznaje słowa “niemożliwe” , co udowadnia podczas ucieczki przed piratami, w świecie realnym. Po dobiciu na ląd traf sprawia, że dziewczyna, przechodząc przez magiczne lustro, znów trafia do Krainy Czarów. Jej wizyta była wyczekiwania z niecierpliwością od dawna – wszystko za sprawą Kapelusznika, który popadł w depresję i tylko Alicja może pomóc go ocalić. Przed nią stanie niełatwe zadanie – cofnąć się w przeszłość i odnaleźć rodzinę przyjaciela.

Rzadko kiedy bywa, że kolejne części filmu są lepsze od poprzednich, tak samo jest i w tym przypadku. Alicja po drugiej stronie lustra jest odrobinę słabsza niż ta w Krainie Czarów, jednak obejrzenie filmu w kinie było świetnym wyborem. Znów mamy ferię barw, różne dziwy, trochę szaleństwa i sporą dawkę humoru. Świetnie bawiłam się podczas seansu. Johnny Depp jako Kapelusznik jest fantastyczny, żałuję więc, że nie pojawiał się częściej. Brakowało mi też większej roli Kota z Cheshire. Możemy za to w pełni podziwiać fantastycznego Sachę Barona Cohena jako Pana Czasu, dużą rolę w filmie odgrywa również Helena Bonham Carter jako Czerwona Królowa. Film należy oczywiście do Mii Wasikowskiej odgrywającej rolę Alicji, ale jej postać bardziej podobała mi się chyba we wcześniejszej części.

Podsumowując: Alicja po drugiej stronie lustra jest nieco słabsza, ale mimo wszystko dostaniecie solidną dawkę humoru, nacieszycie oczy masą kolorów, a przede wszystkim świetną grą aktorską. Czy już wspominałam, że uwielbiam Helenę Bonham Carter?

Koniecznie idźcie do kina!