5 książek na prezent pod choinkę


Books / niedziela, Grudzień 7th, 2014

Święta coraz bliżej a poszukiwanie idealnych prezentów wchodzi w decydującą fazę. Wiele osób godzinami rozmyśla, co kupić najbliższym, aby byli z prezentu zadowoleni. Książka to zawsze (no dobrze, prawie zawsze) dobra opcja, dlatego przeglądając swoją biblioteczkę wybrałam 5 książek, które moim zdaniem będą idealnym podarunkiem pod choinkę 🙂 Mam nadzieję, że ten wpis was zainspiruje i być może którąś z moich propozycji sami sprezentujecie bliskimDSC_22411. „OpoDSC_2227wieści o Niewidzialnym” Eric-Emmanuel Schmitt

Od tej książki zaczęła się moja miłość do twórczości E.E.Schmitta. „Opowieści o Niewidzialnym” to zbór trzech krótkich opowiadań: Oskar i Pani Róża, Pan Ibrahim i kwiaty Koranu oraz Dziecko Noego. Są to przepiękne historie o odwadze i walce z przeciwnościami,  a w każdej z nich głównym bohaterem jest dziecko. Każda historia daje nam nadzieję i przywraca wiarę w ludzkość. Nie da się nie wzruszyć przy tej książce.

2.”Projekt Szczęście” Gretchen Rubin DSC_2226(recenzja tu)

Recenzja tej książki pojawiła się na blogu jakiś czas temu. Autorka opisuje swój eksperyment, w którym przez 12 miesięcy starała się zmieniać pewne aspekty swojego życia (każdy miesiąc poświęcony był konkretnej rzeczy), aby osiągnąć szczęście. Czytając ją sami zastanawiamy się nad pewnymi sprawami, nad tym, co moglibyśmy poprawić, aby być szczęśliwszymi. Rubin nie tylko opisuje, jakie zmiany wprowadzała przez dany rok, ale również dzieli się z nami wiedzą z obszernej literatury na temat szczęścia, jaką czytała podczas przeprowadzania projektu. Styczeń za pasem, więc myślę, że „Projekt szczęście” może idealnie sprawdzić się jako jedno z postanowień noworocznych.

DSC_2221-0013. „Jesteś cudem” Regina Brett (recenzja tu)

Tę książkę najchętniej podarowałabym wszystkim znajomym. „Jesteś cudem” Reginy Brett to 50 felietonów przedstawiających inspirujące historie i inspirujących ludzi. Jest to książka, która zachęca nas do zastanowienia się nad swoim życiem, ale również do docenienia tego co mamy. Historie opisane przez Brett motywują nas do działania, do zmiany na lepsze, do walki o swoje marzenia. Jest to książka, która ma bardzo ważne miejsce w mojej biblioteczce, dlatego wam również gorąco ją polecam, zwłaszcza na prezent.

4. „Dewey: wielki kot w małym mieście” Vicki MyronDSC_2231

Jeśli macie wśród znajomych kociarzy, koniecznie sprezentujcie im tę książkę! Na pewno będą zachwyceni! Historia Deweya, maskotki Biblioteki Publicznej w Spencer w stanie Iowa podbije serce każdego 🙂 Ten rudy przybłęda, którego pewnego zimowego poranka szefowa biblioteki znalazła w metalowej skrzyni na książki, odmienił nie tylko oblicze biblioteki, ale również całego miasteczka, a przede wszystkim jego mieszkańców. Dewey nie był zwykłym kotem, był czarodziejem pomagającym ludziom. Jego historia wzrusza do łez.

5. „Zimowa opDSC_2230owieść” Mark Helprin (recenzja tu)

Jeśli pamiętacie moją recenzję tej książki, nie była ona zbyt pozytywna. Myślę jednak, że jest to powieść idealna na zbliżającą się porę roku i przypadnie do gustu zwłaszcza miłośnikom fantastyki. „Zimowa opowieść” ma w sobie swoistą magię, a opisy krajobrazu mroźnego Nowego Yorku zachwycą wielbicieli tego miasta.

  • Anna

    Książki to najprostszy a zarazem najtrudniejszy pomysł na prezent. Najprostszy – bo wystarczy pójść do księgarni i sięgnąć po którąś pozycję, a najtrudniejszy – bo jeśli nie znamy dobrze osoby którą obdarowujemy i nie wiemy jaką lubi literaturę, to co wybrać?

    Z tych tutaj propozycji na pewno ucieszyłabym się z kota Deweya :)) książek o kotach nigdy dość 😉

    • Bardzo trafny komentarz. Z własnych doświadczeń dodam jeszcze, że kupując komuś książkę, powinno znać się zawartość biblioteczki tej osoby, aby nie kupić tego, co już ma 😉

  • Ucieszyłabym się, gdybym znalazła w tym roku „Jesteś cudem”, słyszałam o tej książce wiele dobrego 🙂
    Mój narzeczony natomiast jeśli już coś czyta to książki nt. PRL lub motoryzacji. Ale już wolę to niż ABK (Absolutny Brak Książek) 😉