Bibliofil obchodzi dziś swoje czwarte urodziny! Uwielbiam pisać dla was recenzje, inspirować was do sięgania po różnego typu literaturę i zarażać was miłością do książek. Mam nadzieję, że przed nami jeszcze co najmniej kilka fajnych lat, ale zostańmy na razie przy dzisiejszym jubileuszu.

Blogerzy książkowi nie pokazują na blogach swojej prywatności, przez co możemy wydawać się nieco skryci. Instagrama opanowała niedawno zabawa „5 faktów o sobie” i fantastycznie było dowiedzieć się czegoś więcej o osobach prowadzących obserwowane przeze mnie konta. Dwie dziewczyny (Małgosiu, Paulino, pozdrawiam!) zaprosiły mnie do rozszerzonej wersji i napisania o sobie 20 faktów. Stwierdziłam, że Instagram daje na to za mało miejsca i zamiast tego wykorzystam nadchodzące urodziny bloga. Zapraszam więc was na ten specjalny urodzinowy wpis. A jeśli macie ochotę, przeczytajcie też ⇒15 książkowych faktów o mnie⇐. Zaczynamy!

1. Mniej więcej raz do roku zmieniam kolor włosów. Miałam już na głowie bordo a’la Rihanna, blond, wszelkiego typu brązy, ombre oraz niebieski. Bardzo szybko się nudzę i lubię eksperymenty.

2. Kiedy poznaję nowych ludzi, trochę się stresuję i zawsze zaczynam za dużo gadać. Zdecydowanie nie lubię w takich sytuacjach momentów ciszy i czuję, że muszę je wypełnić moją paplaniną.

3. Jestem bardzo niecierpliwa i szybko się zniechęcam, co uważam za jedną z moich największych wad. Chciałabym np. nauczyć się szyć i robić na drutach, ale brak mi cierpliwości, aby uczyć się czegoś krok po kroku; chciałabym umieć już, teraz, natychmiast.

4. Lubię robić plany, listy, spisy. Mam problem ze spontanicznością i lubię wszystko kontrolować.

5. Jestem uzależniona od słodyczy. Raz udało mi się wytrzymać bez nich miesiąc, ale nigdy więcej nie powtórzyłam tego wyniku, chociaż kilka razy podchodziłam do tego wyzwania.

6. Kiedy byłam mała, bardzo marzyłam o rodzeństwie. Modliłam się, żeby mój pies zamienił się w braciszka lub siostrzyczkę.

7. Zbieram pocztówki i mini postery filmowe, ale tylko tych filmów, które widziałam lub planuję obejrzeć. Jeśli w ostateczności rezygnuję z seansu, poster ląduje w koszu.

8. W szkole podstawowej byłam jedną z głównych solistek szkolnego chóru. Uwielbiałam śpiewać na apelach, a moją ulubioną piosenką były Białe róże na Święto Niepodległości.

9. Nie lubię się spóźniać. Wolę być pół godziny wcześniej i czekać niż spóźnić się minutę.

10. Jestem choleryczką, bardzo szybko się zapalam i długo trzymam w sobie złość, ale staram się z tym walczyć, bo najczęściej denerwuję się z błahych, nic nieznaczących powodów.

11. W wieku 15 lat całkowicie straciłam słuch. Mówię normalnie, ale nie słyszę, co niejednokrotnie dezorientuje ludzi.

12. Mam kilka snów, które co jakiś się powtarzają. Kiedyś wielokrotnie śniło mi się, że prowadzę zielonego Fiata 126 p, a później co jakiś czas powracały do mnie sny z katastrofą lotniczą. Był też czas, kiedy potrafiłam sama kierować danym snem i jeśli nie podobało mi się, w jakim kierunku zmierza, po prostu zmieniałam jego elementy. Teraz już nie umiem tego robić.

13. Uwielbiam kolor niebieski i co jakiś czas wraca do mnie myśl, aby wyrzucić większość ubrań i zorganizować swoją garderobę na nowo i całkowicie na niebiesko. Jednak kiedy już mam się do tego zabrać, żal mi kilku fajnych ubrań w innych kolorach i ostatecznie pomysł umiera śmiercią naturalną.

14. Przez kilka lat prowadziłam bloga pseudo-lifestylowego, chciałam też spróbować ze stricte modowym, ale stwierdziłam, że internet jest już nimi przesycony.

15. Przez rok studiowałam psychologię, ale totalnie znienawidziłam ten kierunek.

16. Skończyłam bibliotekoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim i marzyłam o pracy w bibliotece, a ostatecznie wylądowałam w archiwum.

17. W gimnazjum miałam przezwisko „Babcia” i moja przyjaciółka, z którą poznałam się właśnie w szkole, do tej pory tak mnie nazywa.

18. Odkąd pamiętam, zawsze nie mogłam doczekać się ukończenia 18 lat i możliwości zrobienia prawa jazdy, ale egzamin praktyczny zdałam dopiero za 6. razem. Tak mnie zjadał stres, że popełniałam totalnie głupie błędy.

19. Kiedyś byłam kociarą, aktualnie marzę o gromadce kotów i psów. Chciałabym przygarnąć niepełnosprawnego zwierzaka: niewidomego lub bez łapki. Marzy mi się też pies rasy husky.

20. Jestem totalną domatorką i czasami trzeba mnie wyciągać z domu wołami. Później fantastycznie się bawię i zastanawiam się, jak mogło mi się nie chcieć iść na daną imprezę czy spotkanie.

Mam nadzieję, że ten wpis pozwoli wam trochę lepiej mnie poznać a tym samym chętniej będziecie zaglądali na Bibliofila. Cztery lata, kto by pomyślał! Zaskoczył was jakiś fakt? Dajcie znać w komentarzach.